WINDSOR CHAMPIONSHIP SHOW 2009
ROUGH COLLIE JUDGE MR G DUFFIELD

BEST OF BREED : 8869 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Black Gary La Dame Chere at Ingledene (Imp)
Dog CC : 8848 CRONK Mrs V Chelborn Kiss'n Tell
Res Dog CC : 8870 GRAINGER Miss A Samhaven Time Will Tell
Bitch CC : 8869 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Black Gary La Dame Chere at Ingledene (Imp)
Res Bitch CC : 8892 HUMPHREY Mrs S Ch Sandiacre Sexclusive to Shasam
Best Puppy : 8913 MARGETTS Mrs J Amalie Let Me Be at Collingvale

Class 1835 MPD (3 Entries) Abs: 0
1st: 8876 HANNAH Mrs L & Mr R Maysinder The Sorceror Charms Strobroy
2nd: 8931 RAE Miss L Antoc Kiss The Girls
3rd: 8964 WEBB S Ingledene All About Love

Class 1836 PD (8 Entries) Abs: 1
1st: 8824 BLACKMORE Mrs S Magenta Monet
2nd: 8821 BEDFORD Miss S Sachenda Soldier Of Fortune
3rd: 8814 ABBOTT Mr D A Cotswoldway Solomons Gold
Res: 8889 HOWARD Mrs C Corydon Look At Me From Shandlmain NAF
VHC: 8828 BOYLE Dr L W Uffspring Utterly In My Soul over Barrenclough

Class 1837 JD (11 Entries) Abs: 3
1st: 8902 JONES Mrs L D Erjon Elijah Pepper
2nd: 8955 THOMPSON Mrs A Hanvale Happy Go Lucky
3rd: 8855 DUNLOP Mrs S M Garbh Tobermory
Res: 8814 ABBOTT Mr D A Cotswoldway Solomons Gold
VHC: 8875 HAMILTON Miss K D Kiaminogues Paint It Black

Class 1838 ND (6 Entries) Abs: 1
1st: 8814 ABBOTT Mr D A Cotswoldway Solomons Gold
2nd: 8828 BOYLE Dr L W Uffspring Utterly In My Soul over Barrenclough
3rd: 8904 JUDGE Mr R W & Mrs J A Tanzenny Bye Bye Love
Res: 8878 HARDIMAN R & J Sachenda Star Striker
VHC: 8886 HILLIARD, Miss M & MORRISON Mrs H Kazmith Silver Birch

Class 1839 GD (8 Entries) Abs: 3
1st: 8841 COLE Miss B A Buebezi Entente Cordiale JW
2nd: 8898 JAMES Mrs J M Deanjan Midnight Star
3rd: 8955 THOMPSON Mrs A Hanvale Happy Go Lucky
Res: 8940 SINCLAIR Mr C Sachenda Showdance At Sanclearo
VHC: 8946 SOUTH Mrs J D Uffspring Untouchable JW

Class 1840 PGD (19 Entries) Abs: 4
1st: 8879 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani Waltz Of The New Moon
2nd: 8896 JACKSON Miss T Mysticteam Quicksilver to Sassari
3rd: 8860 FINNEY Mrs D Camanna Cristo at Bahatiview
Res: 8842 COLLINO Miss D M Eilroy Witch Doctor
VHC: 8910 MALPAS Mrs S Lanlin Brackens The Daddy

Class 1841 LD (15 Entries) Abs: 3
1st: 8848 CRONK Mrs V Chelborn Kiss'n Tell
2nd: 8852 DAVIES Mrs M Emryks Exquisite Love At Howrina
3rd: 8880 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani What's New Pussycat
Res: 8932 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW
VHC: 8825 BLAKE Miss M J Corydon Catch Me Driftin

Class 1842 OD (8 Entries) Abs: 0
1st: 8870 GRAINGER Miss A Samhaven Time Will Tell
2nd: 8816 CHEB Mrs O Int Ch Elsamos Star Traveller
3rd: 8867 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Ingledene Late Nite Legend JW
Res: 8887 HODGES Miss J Jopium Cool Touch JW Sh.CM
VHC: 8944 SMEDLEY Mrs C A & Mr J W Antoc Ice N Fire

Class 1843 VD/B (5 Entries) Abs: 2
1st: 8892 HUMPHREY Mrs S Ch Sandiacre Sexclusive to Shasam
2nd: 8831 BOYLE Dr L W Jemara Striker at Jimjack
3rd: 8909 LUDLOW Mr I A & Mrs M A Carristina Colorado Kid at Malina
Class 1844 MPB (5 Entries) Abs: 2
1st: 8928 PHILPIN Mrs L Tudorlyn Tiger Lily
2nd: 8830 BOYLE Dr L W Carristina Radiant Sunrise over Barrenclough
3rd: 8864 FRY Mrs J Linamac Lady Love


Class 1845 PB (8 Entries) Abs: 0
1st: 8913 MARGETTS Mrs J Amalie Let Me Be at Collingvale
2nd: 8826 BLAKE Miss M J Corydon Follow Me
3rd: 8866 GAY Mr R C & Mrs D J Yagane's Village Maid
Res: 8883 HAWKINS Mrs S Brilyn Platinum Lustre
VHC: 8945 SMEDLEY Mrs C A & Mr J W Antoc Tell A Story

Class 1846 JB (10 Entries) Abs: 3
1st: 8916 MAY Mrs T Maqueeba April Love
2nd: 8856 DUNLOP Mrs S M Garbh Fhlora Mhor
3rd: 8947 SOUTH Mrs J D Uffspring Until
Res: 8894 HUTCHINSON Mrs P M Karibuni Peppermint
VHC: 8861 FOSTER, Mr T & MADGE Miss D Jaysur Monsoon

Class 1847 NB (13 Entries) Abs: 2
1st: 8913 MARGETTS Mrs J Amalie Let Me Be at Collingvale
2nd: 8935 SCOTT Mr A & Mrs C Chantique Pixie Bell
3rd: 8945 SMEDLEY Mrs C A & Mr J W Antoc Tell A Story
Res: 8954 TAME Mrs V Lyndale Summer Lovin at Rahlissa
VHC: 8893 HUMPHREY Mrs S Brilyn Platinum Gift for Shasam

Class 1848 GB (9 Entries) Abs: 3
1st: 8822 BEDFORD Miss S Sachenda Sheer Heaven
2nd: 8833 BROWN Mrs V A Jopium Dreaming Of Mertrisa
3rd: 8952 STILLWELL Mr P J & Mrs G T Bellawave Moonlite Melody
Res: 8815 AMES Mrs D L Sachenda Scarlet 'N' Silk of Vorda
VHC: 8937 SCOTT Mrs E Corydon Crystal D'ark At Sherel

Class 1849 PGB (21 Entries) Abs: 5
1st: 8900 JAMES Mrs L M Jamesfair A Little Patience
2nd: 8925 OLIVER Mrs T Camanna Chit Chat
3rd: 8868 GEDDES Mr J N & Mrs V Ingledene Just One Nite
Res: 8903 JONES Mrs L D Erjon Edged In Black
VHC: 8857 DUNLOP Mrs S M Samhaven Rhian At Garbh

Class 1850 LB (16 Entries) Abs: 7
1st: 8926 PATTERSON Mr & Mrs M T Treeview Pursuit of Dream's JW
2nd: 8882 HAWKINS Mrs S Brilyn See The Difference
3rd: 8936 SCOTT Mr A & Mrs C Chantique Loopy Loo
Res: 8961 UNSTEAD Mrs G Atendus Have A Nice Day
VHC: 8891 HULL Mrs G M Lizmark Lookin Fab

Class 1851 OB (11 Entries) Abs: 2
1st: 8869 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Black Gary La Dame Chere at Ingledene (Imp)
2nd: 8934 RITCHIE, J, GARABELLI, M T & FALLETTO, G Hit Parade Blu Di Cambiano (Imp)
3rd: 8872 GRAINGER Miss A Branock Rum Truffle At Samhaven
Res: 8962 UNSTEAD, Mrs G & GRAINGER Miss A Samhaven Charmed By Rubies For Atendus
VHC: 8921 McDADE Mrs D Samhaven Summer Nights at Lyndale