THREE COUNTIES CHAMPIONSHIP SHOW
JUNE 2013
ROUGH COLLIES - JUDGE MR M SHUTT
SMOOTH COLLIES - MISS J FORT
RESULTS


BP/Dog CC/BOB : 2068 GRINDLEY Mr & Mrs J A Lanrue Christopher Wren
Res Dog CC : 2064 FRYER-CLARK, STANLEY & EVANS Best Kept Secret at Vonarkle


Bitch CC : 2075 HOLLYWOOD, Mrs A C & WATERHOUSE Mrs C Amalie Lynmead Hi Honey


Res Bitch CC : 2097 TAME Mrs V Camanna Chasing Rainbows At Rahlissa Jw

If you would like your photos included in results, please email to collielife@aol.com

Class 579 MPD (1 Entries) Abs: 0
1st: 2027 AIKMAN Ms J Erjon Extol Joins Welanga

Class 580 PD (3 Entries) Abs: 0
1st: 2068 GRINDLEY Mr & Mrs J A Lanrue Christopher Wren


2nd: 2098 TELFORD, Mr R & TELFORD Miss S.M Glenbowdene Shades Of Gold
3rd: 2042 CONGDON Mr J & Mrs M Monsolana New Star For Aaronwell (Imp)


Class 581 JD (5 Entries) Abs: 0
1st: 2068 GRINDLEY Mr & Mrs J A Lanrue Christopher Wren
2nd: 2070 HAWKINS Mrs S Brilyn Intoxicated


3rd: 2033 BARRETT Mr S V & Mrs A J Brooklynson Bruce Willis


Res: 2035 BLAIKIE Mr & Mrs R Willowdene Double Or Quits At Wassail
VHC: 2090 RADFORD-HOUSE Mrs M Fivejays Highland Piper

Class 582 GD (2 Entries) Abs: 1
1st: 2068 GRINDLEY Mr & Mrs J A Lanrue Christopher Wren

Class 583 PGD (6 Entries) Abs: 1
1st: 2079 JACKSON Miss T Sassari Mister Solitaire


2nd: 2083 JONES Mrs L D Erjon Ebony Joker


3rd: 2093 SKINNER Miss S Nikal It's Gud To Be Black
Res: 2030 AVERY Mrs L J Caronlea Celtic Lover
VHC: 2038 CARLYON, Ms L M & ADAMS Mr R L Bellcot Winter Bliszard

Class 584 LD (8 Entries) Abs: 1
1st: 2052 CRONK Mrs V Chelborn Dependable


2nd: 2071 HODGES Miss J Jopium Heart And Soul JW


3rd: 2100 WELLS Miss M E Collingvale Cast A Spell Over Terelimon


Res: 2094 SMITH Mrs M & Mr E Ladnar Timeshare for Rashel
VHC: 2040 COLLINO Miss D M Eilroy Witch Doctor At Imaginist

Class 585 OD (13 Entries) Abs: 3
1st: 2064 FRYER-CLARK, STANLEY & EVANS Best Kept Secret at Vonarkle
2nd: 2073 HOLLYWOOD, Mrs A C & WATERHOUSE Mrs C Lynmead Love In My Soul


3rd: 2100 WELLS Miss M E Collingvale Cast A Spell Over Terelimon
Res: 2025 ABBOTT Mr D A Cotswoldway Moonshine
VHC: 2065 GALLAGHER Mr M & Mrs M J Kiaminogue's Special Dream At Galdana
Class 586 MPB (2 Entries) Abs: 0
1st: 2084 JONES Mrs L D Erjon Ever So Nice
2nd: 2060 FLINT, Mr J. H & Mrs A & FLINT Miss L. A Highnol As Sweet As Candy

Class 587 PB (3 Entries) Abs: 0


1st: 2069 GRINDLEY, Mr & Mrs J A & BEADEN Miss G Lanrue Ladybird at Myriehewe


2nd: 2099 TELFORD, Mr R & TELFORD Miss S.M Glenbowdene Diamonds N'lace
3rd: 2044 CONGDON Mr J & Mrs M Fridens Estelle For Aaronwell (Imp) TAF


Class 588 JB (8 Entries) Abs: 0
1st: 2077 HUMPHREY, Mrs S & HAWKINS Mrs S Brilyn's Guilty Pleasure
2nd: 2034 BARRETT Mr S V & Mrs A J Brooklynson Miley Cyrus


3rd: 2087 LOCKYER Mrs M Gataj Jubilee Of Surprises
Res: 2069 GRINDLEY, Mr & Mrs J A & BEADEN Miss G Lanrue Ladybird at Myriehewe
VHC: 2081 JAMES Mrs J M Mertrisa Damsel In Blue at Deanjan

Class 589 GB (7 Entries) Abs: 0
1st: 2077 HUMPHREY, Mrs S & HAWKINS Mrs S Brilyn's Guilty Pleasure
2nd: 2045 CONGDON Mr J & Mrs M Monsolana Sunwish for Aaronwell (Imp) JW
3rd: 2074 HOLLYWOOD, Mrs A C & WATERHOUSE Mrs C Amalie Lynmead Love Story
Res: 2061 FLINT, Mr J. H & Mrs A & FLINT Miss L. A Erjon Emma Jean With Highnol JW
VHC: 2062 FLOWER Mrs S Serenlas Mayd To Walk In Sunshine

Class 590 PGB (10 Entries) Abs: 0

1st: 2091 SHIPP Mr R P & Mrs M A Tremaro Tapestry
2nd: 2056 DAVIES Mrs M Chelborn Unmistakeable
3rd: 2088 MCDADE Mrs D Chelborn She's The One For Lyndale
Res: 2032 AVERY Mrs L J Im Posh An Smart Via Vonarkle
VHC: 2063 FLOWER Mrs S Atendus April Maid Is Serenlas

Class 591 LB (11 Entries) Abs: 0
1st: 2097 TAME Mrs V Camanna Chasing Rainbows At Rahlissa Jw


2nd: 2092 SHIPP Mr R P & Mrs M A Rahlissa Snow Maiden For Tremaro
3rd: 2026 AIKMAN Ms J Welanga Earth Wind


Res: 2072 HODGES Miss J Jopium Dreams In The Mist JW
VHC: 2076 HORNBY, Mr & Mrs A R & P E & ARNALL Miss R Tanzenny Ebony Eyes Sh.CM

Class 592 OB (6 Entries) Abs: 2
1st: 2075 HOLLYWOOD, Mrs A C & WATERHOUSE Mrs C Amalie Lynmead Hi Honey
2nd: 2085 KITCHEN Mr & Mrs W Altnareagh Summertime at Seriema
3rd: 2059 EDWARDS Mrs J Brilyn Sing A Rainbow At Elshajo
Res: 2046 JESSOP Miss C Mysticteam Winter Skies



Best Dog/BOB : 2112 McKENNA, Mr A & BARDILL Mr M Ch Macgee's Street Spirit at Plaisance (Imp)
Res Best Dog : 2105 BARDILL Mr & Mrs M Plaisance Fenton Le Beau
Best Bitch : 2116 SEWELL Miss J Foxearth Dressed To Frill
Res Best Bitch : 2113 McKENNA, Mr A & BARDILL Mr M Plaisance Betty La Belle
Best Puppy : 2117 WOODSTOCK Mr B D & Mrs G Kangasvuokon Valentine At Hylaird (Imp)


Class 593 PD (1 Entries) Abs: 1


Class 594 JD (1 Entries) Abs: 0
1st: 2103 BAKER Mr P & Mrs C Tomalca Caught Ya Lookin


Class 595 PGD (2 Entries) Abs: 0
1st: 2105 BARDILL Mr & Mrs M Plaisance Fenton Le Beau
2nd: 2110 LEACH Mrs C H Manordeifi Dionysus at Hilltarn


Class 596 OD (1 Entries) Abs: 0
1st: 2112 McKENNA, Mr A & BARDILL Mr M Ch Macgee's Street Spirit at Plaisance (Imp)


Class 597 PB (1 Entries) Abs: 0
1st: 2117 WOODSTOCK Mr B D & Mrs G Kangasvuokon Valentine At Hylaird (Imp)


Class 598 JB (3 Entries) Abs: 1
1st: 2114 McKENNA, Mr A & BARDILL Mr M Breckamore Snowberry at Plaisance
2nd: 2111 MOORES Miss D J Tomalca Buttons'n'bows At Manordeifi

Class 599 PGB (3 Entries) Abs: 0
1st: 2113 McKENNA, Mr A & BARDILL Mr M Plaisance Betty La Belle
2nd: 2104 BAKER Mr P & Mrs C Manordeifi Satin'n'lace At Tomalca
3rd: 2111 MOORES Miss D J Tomalca Buttons'n'bows At Manordeifi


Class 600 OB (4 Entries) Abs: 2
1st: 2116 SEWELL Miss J Foxearth Dressed To Frill


2nd: 2115 SEHLIN Mrs L NU Ch DK Ch Clingstones Sounds Good