Southern Counties Canine Association
Rough Collie Judge - Mr Ralf Campbell (Norway)

BD PELIDO DAVID WEIR (MR SW & MRS DJ WRIGHT)
RBD LIZMARK GOLD STANDARD (MRS G M HULL)
BB ANTOC SOUL DIVA (MR J W & MRS C A SMEDLEY)
RBB BAHATIVIEW BLUE JEAN AT LEXCOL (MRS A F SWAIN)
BOB ANTOC SOUL DIVA (MR J W & MRS C A SMEDLEY)
BP SASSARI SNOW SHIMMER FOR TUDORLYN (MRS L PHILPIN)
BV BELLAWAVE MOONLITE MELODY (MR P J & MRS G T STILLWELL)

Puppy
Entries: 7 Absentees: 2
1ST JOTARS MOON'N STARZ (MR C & MRS H S RUST)


2ND CHESTERFIELD AT NIKNIGH (IMP SRB) (MS N D KNIGHT)


3RD LYNMEAD AMALIE BRING ME BACK (MR J & MRS A PAGE)
RES COTSWOLDWAY STARGAZER (MR D A ABBOTT)
VHC CAPRIOARA PRINCE OF THIEVES (MRS P CORBEN)


Junior
Entries: 1 Absentees: 0
1ST DEANJAN DANBUSTER AT DANEMEAD (MR A S & MRS J C KING)


Post Graduate
Entries: 6 Absentees: 1


1ST PELIDO DAVID WEIR (MR SW & MRS DJ WRIGHT) BD


2ND BAHATIVIEW BOJANGLES FOR TUDORLYN (MRS L PHILPIN)
3RD COTSWOLDWAY BRAVE HEARTED (MR D A ABBOTT)
RES CAPRIOARA SILVER CLOUD (MRS P CORBEN)
VHC MERTRISA EMRYS DESTINY AT ANPASCH (MRS A A & MR P T HENDRICK)


Limit
Entries: 6 Absentees: 1


1ST JARDS GRAND ATTRACTION JW (J HANSON)


2ND ANTOC SOUL MATE (MISS L RAE)


3RD DARAHILL CHAOS AT SABLEMYST (MISS S HOWARD)
RES TRIFORCE DRAGON HEART (MR J & MRS R THORNE)


Open
Entries: 6 Absentees: 2


1ST LIZMARK GOLD STANDARD (MRS G M HULL) RBD


2ND BELLCOT WINTER BLISZARD AT DYCOSHEM (MR R & MS L M ADAMS & CARLYON)
3RD REDOLA JUST A BREEZE AT KALZAN (MRS R & MS D LEGGE)
RES CHELBORN JUST DECIDED (MR D & MRS G STANTON)


Veteran
Entries: 3 Absentees: 0
1ST BELLAWAVE MOONLITE MELODY (MR P J & MRS G T STILLWELL) BVIB
2ND MYSTICTEAM WINTER SKIES ( MISS C JESSOP & MRS P CORBEN)
3RD COARHABEG EXQUISITE VIA CAPRIOARA (MRS P CORBEN)


Good Citizen Dog Scheme
Entries: 3 Absentees: 0
1ST BELLCOT WINTER BLISZARD AT DYCOSHEM (MR R & MS L M ADAMS & CARLYON)
2ND LYNMEAD AMALIE LET ME GO (MR J & MRS A PAGE)

Puppy
Entries: 5 Absentees: 1


1ST SASSARI SNOW SHIMMER FOR TUDORLYN (MRS L PHILPIN) BPB/BPIB
2ND MARTLESE AZURE MINE AT ALBAKIN (MRS S J BAKER)
3RD BAHATIVIEW BEWITCHED FOR MARCHERE (MR C & MRS R M HORSLEY)
RES DEANJAN DELIGHTFUL DOLLY (MRS J M JAMES)


Junior
Entries: 5 Absentees: 0


1ST SERENLAS KEEPING FAITH (MRS S FLOWER)


2ND COLLINGVALE CASSIS OVER DARAHILL (MESDAMES NEWTON & PATTERSON)
3RD AQUALITA ROSETTA (MR SW & MRS DJ WRIGHT)


RES LATIKA ACTIS POLAND AT DYCOSHEM (IMP POL) (MR R & MS L M ADAMS & CARLYON)
VHC ERJON ELENI AT KALZAN (MRS R & MS D LEGGE)


Post Graduate
Entries: 14 Absentees: 2
1ST BAHATIVIEW BLUE JEAN AT LEXCOL (MRS A F SWAIN) RBB


2ND RAHLISSA FAIRYTALE AT SAMSHERNIK (MR P ROSS)
3RD LEXCOLS JEWEL IN MY CROWN (MRS A F SWAIN)


RES SERENLAS OBSESSION (MRS S FLOWER)
VHC CAPRIOARA TWENTY FOUR CARAT AT MYSTICTEAM ( MISS C JESSOP & MRS P CORBEN)


Limit
Entries: 3 Absentees: 1


1ST TUDORLYN LITTLE PRINCESS SHCM (MRS L PHILPIN)
2ND CAPRIOARA TIAHATIAN PEARL (MRS P CORBEN)


Open
Entries: 3 Absentees: 1


1ST ANTOC SOUL DIVA (MR J W & MRS C A SMEDLEY) BB/BOB
2ND LINAMAC LADY LOVE AT LEXCOL (MRS A F SWAIN)