RICHMOND CHAMPIONSHIP SHOW
2011
ROUGH COLLIE RESULTS
JUDGE - MR B HULL

BEST OF BREED : 2426 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW
Dog CC : 2426 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW
Res Dog CC : 2363 BLAKE Mr J Corydon Once In A Blue Moon
Bitch CC : 2431 SIMMONS Mrs P Treeview Love To Trenley
Res Bitch CC : 2391 GRAINGER Miss A Samhaven Wired For Sound
Best Puppy : 2406 HOWARD Miss S E Darahill Chaos At Sablemyst
Best Veteran : 2426 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW

Class 690 VD (1 Entries) Abs: 0
1st: 2426 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW

Class 691 MPD (2 Entries) Abs: 0
1st: 2389 GRAINGER Miss A Samhaven On The Crest
2nd: 2450 WRAY Miss S L Takhisis Neon Knight


Class 692 PD (6 Entries) Abs: 2
1st: 2406 HOWARD Miss S E Darahill Chaos At Sablemyst
2nd: 2446 WILLIAMS-SMITH Mr R J & Mrs L S Danrox Wicked Desire
3rd: 2425 PLANK Mrs G Bellcot Starlighter Over Rayvel
Res: 2422 O'FARRELL Mr & Mrs T. A. Darahill Mayhem

Class 693 JD (1 Entries) Abs: 1

Class 694 YD (3 Entries) Abs: 2
1st: 2373 CARLYON, Ms L & ADAMS Mr R Bellcot Winter Bliszard


Class 695 PGD (8 Entries) Abs: 1
1st: 2382 DINNADGE Mrs G W Bellcot Blue Cavalier
2nd: 2383 DUCASSE Mrs M Samhaven Catch A Dream For Lositana
3rd: 2444 WHITE Mrs J Mejola My Blue Harlequin
Res: 2374 CARLYON, Ms L & ADAMS Mr R Tudorlyn New Hope
VHC: 2427 RAE Miss L Antoc Kiss The Girls

Class 696 LD (11 Entries) Abs: 2
1st: 2448 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Crusader JW Sh.CM
2nd: 2440 THOMPSON Mrs A & Mr A G Hanvale Happy Go Lucky
3rd: 2376 COLLINO Miss D M Eilroy Witch Doctor At Imaginist
Res: 2432 SMEDLEY Mrs C A & Mr J W Antoc Ice N Fire
VHC: 2435 STANTON Mr D & Mrs G Samhaven Chaser

Class 697 OD (6 Entries) Abs: 1
1st: 2363 BLAKE Mr J Corydon Once In A Blue Moon
2nd: 2399 HARVEY Mrs L Ladnar Mr Bojangles From Brooklynson
3rd: 2392 GRAINGER, Miss A & NAGRECHA Mr T Ch Samhaven Just In Time
Res: 2379 CRONK Mrs V Ch Chelborn Kiss'n Tell
VHC: 2435 STANTON Mr D & Mrs G Samhaven Chaser
Class 698 VB (3 Entries) Abs: 2
1st: 2415 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Neneland Natural Spirit At Alfsden JW


Class 699 MPB (6 Entries) Abs: 3
1st: 2443 UNSTEAD Mrs G Atendus Shared Wish
2nd: 2439 TAME, V & DALEY, S Mesdames Camanna Chasing Secrets
3rd: 2418 MOREY Mrs L K Brooklynson Ornico


Class 700 PB (6 Entries) Abs: 4
1st: 2413 MAY Mrs T Maqueeba Robyn Delight
2nd: 2447 WILLIAMS-SMITH Mr R J & Mrs L S Danrox Simply Wicked

Class 701 JB (11 Entries) Abs: 4
1st: 2364 BLAKE Miss M J Corydon Grandeflora
2nd: 2449 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Rose Of Dreams JW
3rd: 2424 PHILPIN Mrs L Tudorlyn Little Princess
Res: 2393 HANSON Mrs J Ingledene Boogie Nite
VHC: 2358 ALMOND Mr & Mrs S Brooklynson Gladys Nite

Class 702 YB (8 Entries) Abs: 1
1st: 2364 BLAKE Miss M J Corydon Grandeflora
2nd: 2434 SMEDLEY, Mrs C & UNSTEAD Mrs G Atendus Quick Step To Antoc
3rd: 2412 LUDLOW Mr I A & Mrs M A Maqueeba Holly Love of Life at Malina
Res: 2405 HORSLEY Mr C & Mrs R M Marchere Mystique
VHC: 2377 COLLINO Miss D M Imaginist Clouded Leopard

Class 703 PGB (11 Entries) Abs: 4
1st: 2419 NEWMAN Mrs L Corydon La Caprita Of Phreelancer
2nd: 2390 GRAINGER Miss A Samhaven Timeless
3rd: 2423 PEARCE Miss M Saganan Mata Hari
Res: 2366 BONIFACE Mrs C Bellawave Moonlite Shadow


Class 704 LB (10 Entries) Abs: 2
1st: 2433 SMEDLEY Mrs C A & Mr J W Francheska From Antoc
2nd: 2400 HARVEY, Mr K & Mrs A & MCGRATH Miss Y Seryphina Dance Of The Raven Moon
3rd: 2423 PEARCE Miss M Saganan Mata Hari
Res: 2438 TAME Mrs V Rahlissa Aint Misbehavin
VHC: 2404 HORNBY Mr A R & Mrs P E & ARNALL Miss R Tanzenny Ebony Eyes Sh.CM

Class 705 OB (12 Entries) Abs: 4
1st: 2431 SIMMONS Mrs P Treeview Love To Trenley
2nd: 2391 GRAINGER Miss A Samhaven Wired For Sound
3rd: 2380 CRONK Mrs V Chelhaven Coralline Of Chelborn
Res: 2416 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Hakuna Matata Sh.CM
VHC: 2394 HANSON Mrs J Rendalea Crystal Clear