RICHMOND CHAMPIONSHIP SHOW
2008
ROUGH COLLIE RESULTS
JUDGE - MR H JONES (SEAFIRE)

Dog CC : 3043 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Circle Of Life
Res Dog CC : 3007 GEDDES Mr J N & Mrs V Ingledene Late Nite Legend JW
Bitch CC : 3009 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Black Gary La Dame Chere at Ingledene (Imp)
Res Bitch CC : 3019 HUMPHREY Mrs S Ch Sandiacre Sexclusive To Shasam
Best Puppy : 3070 SHIPP Mr R P & Mrs M A Camanna Chasing Rainbows
BEST OF BREED : 3009 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Black Gary La Dame Chere at Ingledene (Imp)

Class 748 VD (3 Entries) Abs: 1
1st: 3016 HOUSE Mrs J Lassina L'amant Dore
2nd: 3065 SCOTT Mrs J Flynns Pride for Aniesh

Class 749 MPD (6 Entries) Abs: 1
1st: 3075 SOUTH Mrs J D Uffspring Untouchable
2nd: 3097 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Crusader
3rd: 2989 CROME Mr & Mrs G Sachenda Shoots 'n' Scores For Holiboo
Res: 3013 HOBBS Mr R E & Mrs Y G Valleyhaven Cherish A Dream
VHC: 3035 MARSH Mr B & Mrs J Bermajo Halle Blue Ya

Class 750 PD (10 Entries) Abs: 1
1st: 3087 UNDERDOWN, Mr F & Mrs J & GRAINGER Miss A Samhaven Fair Play For Clynelish
2nd: 3075 SOUTH Mrs J D Uffspring Untouchable
3rd: 3097 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Crusader
Res: 3023 JAMES Mrs J M Deanjan Midnight Star
VHC: 3039 MAY Mrs T Maqueeba Pride Of Place

Class 751 JD (4 Entries) Abs: 3
1st: 3097 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Crusader

Class 752 YD (4 Entries) Abs: 1
1st: 3007 GEDDES Mr J N & Mrs V Ingledene Late Nite Legend JW
2nd: 3085 UNDERDOWN Mr F & Mrs J Clynelish Abracadabra
3rd: 3044 MORRISON Mrs & HILLIARD Miss M E Kazmith Silver Birch

Class 753 PGD (11 Entries) Abs: 2
1st: 2966 ATKINSON Ms T Hassallian Golden Symphony
2nd: 2997 EMERY Mrs D Salsina Storm In A Teacup at Colyheart
3rd: 2964 ARROWSMITH Ms C E Saganan Aristotle
Res: 3056 RAE Mrs S Samhaven Starmaker
VHC: 3092 WELLS Mr W B Ladnar Highland Lad

Class 754 LD (9 Entries) Abs: 3
1st: 3055 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW
2nd: 3060 ROSTRON Mr & Mrs J Valleyhaven First Footer
3rd: 3076 STANTON Mr D & Mrs G Sandiacre Shoot To Thrill
Res: 3092 WELLS Mr W B Ladnar Highland Lad
VHC: 3032 LUDLOW Mr I A & Mrs M A Carristina Colorado Kid at Malina

Class 755 OD (14 Entries) Abs: 4
1st: 3043 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Circle Of Life
2nd: 3068 SHERRINGTON Ms M Ladnar Bitter Sweet
3rd: 2970 BARRETT Mr S V & Mrs A J Brooklynson Alan Ladd
Res: 2993 DAVIES Mrs M Howrina Harry Potter
VHC: 3018 HOWARD Miss S E Darahill Hufflepuff At Sablemyst
Class 756 VB (7 Entries) Abs: 3
1st: 3019 HUMPHREY Mrs S Ch Sandiacre Sexclusive To Shasam
2nd: 3049 PETTITT Miss L J Myriehewe Ma-Biche
3rd: 2998 FOSTER, Mr T & MADGE Miss D Pelido Spicy Affair With Jaysur
Res: 2963 AMES Mrs D L Trenley Tete-a-Tete for Vorda

Class 757 MPB (6 Entries) Abs: 2
1st: 3022 JACKSON Miss T Sassari Moon Shimmer
2nd: 3020 HUMPHREY Mrs S Aaronwell Ana Matronic At Shasam
3rd: 3098 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Coco Chanel
Res: 3001 FRY Mrs J Linamac Leona

Class 758 PB (13 Entries) Abs: 4
1st: 3070 SHIPP Mr R P & Mrs M A Camanna Chasing Rainbows
2nd: 3098 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Coco Chanel
3rd: 3050 PHILPIN Mrs L Maqueeba Lavenda Lace For Tudorlyn
Res: 3038 MAY Mrs T Maqueeba Black Beauty Dream
VHC: 3071 SINGH Mr N & Mrs J Trenic Indian Jewel

Class 759 JB (14 Entries) Abs: 5
1st: 3010 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani Sunlight Sonata
2nd: 3058 RANDALL Mr D A & Mrs S P Ladnar Doris Day
3rd: 3098 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Coco Chanel
Res: 2991 DALEY Mrs Rahlissa Love Unlimited With Melayla
VHC: 3088 UNDERDOWN, Mr F & Mrs J & GRAINGER Miss A Samhaven Pop Music For Clynelish

Class 760 YB (4 Entries) Abs: 1
1st: 3058 RANDALL Mr D A & Mrs S P Ladnar Doris Day
2nd: 2981 CLARK Mrs S A Ingledene Here To Be Seen At Stavods
3rd: 3047 PEARCE, Miss M & PEARCE Mrs J Saganan Mata Hari


Class 761 PGB (22 Entries) Abs: 7
1st: 3095 WHITE Mrs J Mejola Wicked Lady
2nd: 2965 ARROWSMITH Ms C E Myriehewe Amazing Grace
3rd: 3025 JESSOP Miss C Mysticteam Winter Skies
Res: 2960 AIKMAN Ms J Myrihewe Pebbles With Welanga
VHC: 3079 STILLWELL Mr P J & Mrs G T Corydon Rio Onda At Bellawave

Class 762 LB (14 Entries) Abs: 3
1st: 3096 WILSON Mr G S & Mrs P Brooklynson Dream Maker For Valleyhaven
2nd: 3041 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Neneland Natural Spirit At Alfsden JW
3rd: 3059 RANDALL Mr D A & Mrs S P Ladnar Red Rebekka
Res: 3026 JESSOP Miss C Sassari Summer Skies
VHC: 3040 MELLISH Miss M Demelewis Raven Moon Sh.CM

Class 763 OB (15 Entries) Abs: 5
1st: 3009 GEDDES Mr J N & Mrs V Ch Black Gary La Dame Chere at Ingledene (Imp)
2nd: 3024 JAMES Mrs J M Deanjan Dixie Darling
3rd: 3042 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Hakuna Matata Sh.CM
Res: 2988 COZENS, Mrs I & BUCKLEY Mr & Mrs R Stokedale Solitaire at Bhyllsacre
VHC: 3093 WHITE Mrs J Corydon Coracat For Mejola