DARLINGTON CHAMPIONSHIP SHOW 2010

ROUGH COLLIE JUDGE MISS M BLAKE

BEST OF BREED : 4065 PRYOR Mrs E Aqualita Midas Touch
Dog CC : 4065 PRYOR Mrs E Aqualita Midas Touch
Res Dog CC : 4003 BIGGS Mrs C A Spirecroft Black Obsidian
Bitch CC : 4048 JACKSON Miss T Sassari Moon Shimmer
Res Bitch CC : 4070 SARGEANT Mr P & Mrs F Coarhabeg Blowin In The Wind
Best Puppy : 4005 BLAIKIE Mr & Mrs R Kourika Karazmatic
Best Veteran : 4011 COLLINO Miss D M Eilroy Moon Flower At Imaginist

Class 1277 VD NO ENTRIES

Class 1278 MPD (4 Entries) Abs: 0
1st: 4049 JONES Mrs L D Erjon Ebony Joker
2nd: 4062 POINTON Mrs D Aldreen Innuendo
3rd: 4008 CLOW Mr & Mrs R Pelido The One That I Want
Res: 4045 HULL Mrs G M Lizmark Amber Jewel

Class 1279 PD (3 Entries) Abs: 2
1st: 4073 SCOTT Mrs J Aniesh Portrait In Blue

Class 1280 JD (8 Entries) Abs: 1
1st: 4006 BRADSHAW Mr L A Salgardon Time On My Side at Tyfield
2nd: 4082 WHITE Mrs J Mejola My Blue Harlequin
3rd: 4036 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani Snowfire
Res: 4022 FOSTER, Mr T & MADGE Miss D Jaysur Jumping Jack Flash
VHC: 4008 CLOW Mr & Mrs R Pelido The One That I Want

Class 1281 YD (4 Entries) Abs: 0
1st: 4004 BLAIKIE Mr & Mrs R Kourika Kosmic Kowboy
2nd: 4082 WHITE Mrs J Mejola My Blue Harlequin
3rd: 4080 WEBB Mr S Ingledene All About Love
Res: 4029 HAINIE Miss A Wicani Midnight Legend


Class 1282 PGD (6 Entries) Abs: 2
1st: 4043 HULL Mrs G M Lizmark Moonglow
2nd: 4021 EDWARDS Mrs J Elshajo Armani Moon
3rd: 4080 WEBB Mr S Ingledene All About Love
Res: 4028 GALLAGHER Mrs H Wicani Where Eagles Dare at Gemheid


Class 1283 LD (11 Entries) Abs: 5
1st: 4065 PRYOR Mrs E Aqualita Midas Touch
2nd: 4033 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani Waltz Of The New Moon
3rd: 4010 COLLINO Miss D M Eilroy Witch Doctor At Imaginist
Res: 4002 BEARDSWORTH Mr D & Mrs M Maysinder Pride Of Athens
VHC: 4013 CORBEN Mrs P Wicani Spectral Blue via Caprioara

Class 1284 OD (7 Entries) Abs: 2
1st: 4003 BIGGS Mrs C A Spirecroft Black Obsidian
2nd: 4047 JACKSON Miss T Mysticteam Quick Silver To Sassari
3rd: 4015 FALLETTO G Int & It Ch Xtraordinario Xia Di Cambiano
Res: 4067 REID, Mr J. & REID Mr J.A & Mrs C Ronansprey Robert De Niro At Catchwell
VHC: 4059 PATERSON Mrs M Wilmaranna Portrait In Blue
Class 1285 VB (5 Entries) Abs: 0
1st: 4011 COLLINO Miss D M Eilroy Moon Flower At Imaginist
2nd: 4058 NEWTON Mr & Mrs J C Ladnar Red Regina At Fiorcara
3rd: 4014 CORBEN Mrs P Amathus Forget-Me-Not via Caprioara
Res: 4023 FOSTER, Mr T & MADGE Miss D Jaysur Storm Warning
VHC: 4009 CLOW Mr & Mrs R Pelido Deanna Durbin At Kooraloona

Class 1286 MPB (2 Entries) Abs: 0
1st: 4079 TIPPER Mr & Mrs J Tiganlea Time To Party
2nd: 4063 POINTON Mrs D Aldreen A Kind Of Magic

Class 1287 PB (8 Entries) Abs: 2
1st: 4005 BLAIKIE Mr & Mrs R Kourika Karazmatic
2nd: 4024 FRANKS Mrs A Danfrebek Bella Devine
3rd: 4030 HARRISON Mrs M Elshajo Lil Miss Moonshine
Res: 4017 COULSON Mr & Mrs M Elshajo Moonlite Skye
VHC: 4061 PEERS, S M & McCULLOCK D M Jameslove Izzy Bellablue

Class 1288 JB (3 Entries) Abs: 1
1st: 4027 GALLAGHER Mrs H Gemheid Sea Breeze
2nd: 4061 PEERS, S M & McCULLOCK D M Jameslove Izzy Bellablue


Class 1289 YB (6 Entries) Abs: 0
1st: 4052 MELLISH Miss M Demelewis Mooncatcher
2nd: 4018 DREWERY Miss S M Demelewis Fable Moon Over Elshadene
3rd: 4032 HARTLEY Mr & Mrs G Roanburn Cherry Berry
Res: 4034 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani Love On Blue Firdays
VHC: 4068 ROBSON Mrs A Coarhabeg Silver Star

Class 1290 PGB (7 Entries) Abs: 1
1st: 4048 JACKSON Miss T Sassari Moon Shimmer
2nd: 4046 ILEY Mr T & Mrs D Brilyn Kiss Me Quick
3rd: 4044 HULL Mrs G M Lizmark Startime
Res: 4084 WILLIAMS Mr S. G. & Mrs J. Essanjay Black Velvet
VHC: 4064 POINTON Mrs D Aldreen Now I'm Here

Class 1291 LB (11 Entries) Abs: 2
1st: 4070 SARGEANT Mr P & Mrs F Coarhabeg Blowin In The Wind
2nd: 4041 HORNBY Mr A R & Mrs P E Tanzenny Ebony Eyes Sh.CM
3rd: 4083 WHITE Mrs J Mejola Wicked Lady
Res: 4037 HARVEY, Mr K & Mrs A & MCGRATH Miss Y Seryphina Dance Of The Raven Moon
VHC: 4076 SMITH Mr F & Mrs G Aldermeade Kirsten Dunst

Class 1292 OB (8 Entries) Abs: 3
1st: 4011 COLLINO Miss D M Eilroy Moon Flower At Imaginist
2nd: 4038 HASSOCK Mrs A Camanna Cherie Amour
3rd: 4054 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Hakuna Matata Sh.CM
Res: 4007 BRAND Mr K G A & Mrs T M Ronansprey Sparkling Wine
VHC: 4035 HARVEY Mr K J & Mrs A Wicani Sunlight Sonata

SMOOTH COLLIES
Judge - Mr J Horswell

BEST OF BREED : 4087 FORT Miss J. M Shulune Imperial Legacy
Best Dog : 4095 WILLIAMS Miss L D Foxearth Forward Thinking For Mcclelland
Res Best Dog : 4092 RUSSELL Mrs K & Mr R Foxearth Fashion Guru
Best Bitch : 4087 FORT Miss J. M Shulune Imperial Legacy
Res Best Bitch : 4091 NEFF Mrs V Hightri Until
Best Puppy : 4089 GIBSON Mrs R Norcis Airs 'n' Graces
Best Veteran : 4088 GIBSON Mrs R Pelghart Private Dancer


Class 1293 VD/B (1 Entries) Abs: 0
1st: 4088 GIBSON Mrs R Pelghart Private Dancer

Class 1294 PD/B (1 Entries) Abs: 0
1st: 4089 GIBSON Mrs R Norcis Airs 'n' Graces

Class 1295 JD (1 Entries) Abs: 0
1st: 4092 RUSSELL Mrs K & Mr R Foxearth Fashion Guru

Class 1296 PGD (2 Entries) Abs: 0
1st: 4092 RUSSELL Mrs K & Mr R Foxearth Fashion Guru
2nd: 4094 WEST Ms M J Alopex Oysterman

Class 1297 OD (1 Entries) Abs: 0
1st: 4095 WILLIAMS Miss L D Foxearth Forward Thinking For Mcclelland

Class 1298 JB (2 Entries) Abs: 0
1st: 4087 FORT Miss J. M Shulune Imperial Legacy
2nd: 4093 RUSSELL Mrs K & Mr R Manordeifi Satin Doll

Class 1299 PGB (1 Entries) Abs: 0
1st: 4093 RUSSELL Mrs K & Mr R Manordeifi Satin Doll


Class 1300 OB (3 Entries) Abs: 0
1st: 4091 NEFF Mrs V Hightri Until
2nd: 4090 HARTLEY Mrs J Foxearth Silver Dream at Jimjack Sh.CM
3rd: 4096 WILLIAMS Miss L D Shulune Imperial Moonlite At Mcclelland