BOURNEMOUTH CHAMPIONSHP SHOW
ROUGH COLLIES 2011
JUDGE MRS J GAY

BEST OF BREED : 3279 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Hakuna Matata Sh.CM
Dog CC : 3236 COLLINO Miss D M Eilroy Witch Doctor At Imaginist
Res Dog CC : 3306 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Crusader JW Sh.CM
Bitch CC : 3279 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Hakuna Matata Sh.CM
Res Bitch CC : 3289 SIMMONS Mrs P Treeview Love To Trenley
Best Puppy : 3286 RANDALL Mr D A & Mrs S P Samhaven Temptation Ladnar
Best Veteran : 3278 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Neneland Natural Spirit At Alfsden JW


Class 902 VD (1 Entries) Abs: 1

Class 903 MPD (1 Entries) Abs: 0
1st: 3287 SEDMAN Mr B C Pelido Black Frost

Class 904 PD (4 Entries) Abs: 0
1st: 3231 BOYLE Dr L W Barrenclough Touch of Class
2nd: 3263 HOWARD Miss S E Darahill Chaos At Sablemyst
3rd: 3304 WILLIAMS-SMITH Mr R J & Mrs L S Danrox Wicked Desire
Res: 3298 WARD Mr & Mrs T Mejola First Class

Class 905 JD (6 Entries) Abs: 1
1st: 3249 FRYER-CLARK, Miss J & STANLEY, Ms A.M. & EVANS M Best Kept Secret At Vonarkle
2nd: 3231 BOYLE Dr L W Barrenclough Touch of Class
3rd: 3300 WELLS Miss M E Collingvale Cast A Spell Over Terelimon
Res: 3242 DAWSON Mesdames D & R Caprioara Black Amulet
VHC: 3301 WHITE Mr B Caprioara Grey Owl

Class 906 ND (3 Entries) Abs: 0
1st: 3282 PLANK Mrs G Bellcot Starlighter Over Rayvel
2nd: 3280 MONTES, Mrs S L & PUGH Mr R Heart 'N' Soul
3rd: 3229 BARNES Mrs S Ingledene I Am Legend

Class 907 GD (7 Entries) Abs: 1
1st: 3306 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Crusader JW Sh.CM
2nd: 3275 MARSH Mr B & Mrs J Bermajo Marster Craftsman
3rd: 3264 HULL Mrs G M Lizmark Solid Gold
Res: 3246 EMERY Mrs D Danfrebek Dream Lover At Colyheart
VHC: 3231 BOYLE Dr L W Barrenclough Touch of Class

Class 908 PGD (7 Entries) Abs: 1
1st: 3244 DINNADGE Mrs G W Bellcot Blue Cavalier
2nd: 3247 FOSTER, Mr T & MADGE Miss D Jaysur Jumping Jack Flash
3rd: 3238 CORBEN Mrs P Wicani Jewel in the Rough via Caprioara
Res: 3245 DUCASSE Mrs M Samhaven Catch A Dream For Lositana
VHC: 3296 TRACE Mr M W & Mrs B J Star Master of Jumitra

Class 909 MdLD (4 Entries) Abs: 2
1st: 3269 JAMES Mrs J M Deanjan Midnight Star
2nd: 3233 BOYLE Dr L W Uffspring Utterly In My Soul over Barrenclough JW

Class 910 LD (6 Entries) Abs: 0
1st: 3255 GRAINGER Miss A Samhaven Detox
2nd: 3227 ATKINSON Ms T Hassallian Night Hawk
3rd: 3239 CORBEN Mrs P Wicani Spectral Blue via Caprioara
Res: 3291 STANTON Mr D & Mrs G Samhaven Chaser
VHC: 3241 JONES Mrs S Caprioara Diamond Treasure

Class 911 OD (9 Entries) Abs: 0
1st: 3236 COLLINO Miss D M Eilroy Witch Doctor At Imaginist
2nd: 3257 GRAINGER, Miss A & NAGRECHA Mr T Samhaven Just In Time
3rd: 3223 ARROWSMITH Ms C E Saganan Aristotle
Res: 3258 HARVEY Mrs L Ladnar Mr Bojangles From Brooklynson
VHC: 3291 STANTON Mr D & Mrs G Samhaven Chaser
Class 912 VB (3 Entries) Abs: 0
1st: 3278 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Neneland Natural Spirit At Alfsden JW
2nd: 3237 COLLINO Miss D M Eilroy Moon Flower At Imaginist
3rd: 3248 FOSTER, Mr T & MADGE Miss D Jaysur Storm Warning

Class 913 MPB (8 Entries) Abs: 2
1st: 3286 RANDALL Mr D A & Mrs S P Samhaven Temptation Ladnar
2nd: 3273 LOADER Mrs G & Mr A Ingledene Lace N' Promises
3rd: 3224 ARROWSMITH Ms C E Saganan Lady True Blue
Res: 3261 HOULDING Mr & Mrs C Martlese's Linnet Song
VHC: 3294 TAME, V & DALEY, S Mesdames Camanna Chasing Secrets

Class 914 PB (5 Entries) Abs: 1
1st: 3305 WILLIAMS-SMITH Mr R J & Mrs L S Danrox Simply Wicked
2nd: 3232 BOYLE Dr L W Barrenclough Touch of Magic
3rd: 3271 LLEWELLYN Mr C & Mrs J Salsina Simply Graceful
Res: 3283 PLANK Mrs G Rayvel Snow Secret

Class 915 JB (6 Entries) Abs: 0
1st: 3250 FRYER-CLARK, Miss J & STANLEY, Ms A.M. & EVANS M Gift Wrapped For Vonarkle
2nd: 3232 BOYLE Dr L W Barrenclough Touch of Magic
3rd: 3259 HARVEY Mrs L Valleyhaven Rose of Hope
Res: 3307 WILSON Mr G S & Mrs P Valleyhaven Rose of Dreams JW
VHC: 3222 AMES Mrs D L Trenic Ruby Ribbon of Vorda

Class 916 NB (5 Entries) Abs: 0
1st: 3232 BOYLE Dr L W Barrenclough Touch of Magic
2nd: 3260 HORSLEY Mr C & Mrs R M Marchere Mystique
3rd: 3295 TOTFIELD Ms G Carriswillow Wish for Tia
Res: 3225 ARROWSMITH Ms C E Saganan Dancing For Joy
VHC: 3277 MCDADE Mrs D Chelborn Shes Special For Lyndale

Class 917 GB (5 Entries) Abs: 1
1st: 3274 MARGETTS Mrs J Amalie Let Me Be At Collingvale JW
2nd: 3259 HARVEY Mrs L Valleyhaven Rose of Hope
3rd: 3302 WHITE, Mrs A & GRAINGER Miss A Samhaven Lola Avec Morvania

Class 918 PGB (3 Entries) Abs: 0
1st: 3276 MARSH Mr B & Mrs J Bermajo Daisychain
2nd: 3240 CORBEN Mrs P Myriehewe Ouija Board via Caprioara
3rd: 3234 BOYLE Dr L W Uffspring Unchained Melody over Barrenclough JW Sh

Class 919 MdLB (2 Entries) Abs: 0
1st: 3288 SIMMONS Mrs P Trenley Tamarix
2nd: 3290 SMEDLEY Mrs C A & Mr J W Francheska From Antoc


Class 920 LB (5 Entries) Abs: 3
1st: 3272 LLEWELLYN Mr C & Mrs J Roanburn Copper Blush At Salsina
2nd: 3270 JESSOP Miss C Mysticteam Winter Skies

Class 921 OB (5 Entries) Abs: 2
1st: 3279 MILLIGAN Mr A S & Mrs J E Alfsden Hakuna Matata Sh.CM
2nd: 3289 SIMMONS Mrs P Treeview Love To Trenley
3rd: 3256 GRAINGER Miss A Samhaven Wired For Sound

SMOOTH COLLIES
JUDGE MRS R GIBSON

BEST OF BREED : 3318 LISTER Mrs P E Ch Eridor Im Mr Blu At Newarp (Imp) Aus
Dog CC : 3318 LISTER Mrs P E Ch Eridor Im Mr Blu At Newarp (Imp) Aus
Res Dog CC : 3316 HOWE Mrs D I Dawcher Dawn's Sunrise
Bitch CC : 3313 FRENCH Ms A Lillymead Amazing Grace
Res Bitch CC : 3314 GIDDINGS Mrs K. All That Jazz At Ryecombe
Best Puppy : 3309 BEENEY Mrs S. M Kingrock Bathsheba
Best Veteran : 3326 SEWELL, Mrs P & SEWELL Miss J Ch Foxearth Farris Via Lewarne



Class 922 VD NO ENTRIES

Class 923 PD NO ENTRIES

Class 924 JD (2 Entries) Abs: 1
1st: 3316 HOWE Mrs D I Dawcher Dawn's Sunrise

Class 925 GD NO ENTRIES

Class 926 PGD (1 Entries) Abs: 0
1st: 3321 MOORES Miss D J Manordeifi Shadow Chaser

Class 927 LD (2 Entries) Abs: 0
1st: 3312 FRENCH Ms A Devern First Prime
2nd: 3322 MOORES Miss D J Manordeifi Storm Breaker

Class 928 OD (2 Entries) Abs: 0
1st: 3318 LISTER Mrs P E Ch Eridor Im Mr Blu At Newarp (Imp) Aus
2nd: 3317 HYDE Mr G Londer Look Smart

Class 929 VB (1 Entries) Abs: 0
1st: 3326 SEWELL, Mrs P & SEWELL Miss J Ch Foxearth Farris Via Lewarne

Class 930 PB (3 Entries) Abs: 0
1st: 3309 BEENEY Mrs S. M Kingrock Bathsheba
2nd: 3319 LUSTY Miss A G Juniperwood Just A Dream
3rd: 3324 RICE Mrs G Kingrock Adriel

Class 931 JB (1 Entries) Abs: 1

Class 932 GB (2 Entries) Abs: 0
1st: 3308 BAKER Mr P & Mrs C Manordeifi Satin'n'lace At Tomalca
2nd: 3323 MOORES Miss D J Manordeifi Silver Sparkle

Class 933 PGB (2 Entries) Abs: 1
1st: 3320 LUSTY Miss A G Juniperwood Dream Maker At Blamorder

Class 934 LB (2 Entries) Abs: 0
1st: 3314 GIDDINGS Mrs K. All That Jazz At Ryecombe
2nd: 3310 BENTON Miss M Alopex Marionette Of Oakestelle

Class 935 OB (2 Entries) Abs: 0
1st: 3313 FRENCH Ms A Lillymead Amazing Grace
2nd: 3315 HAYWARD Mr T & Mrs B Sandcastle's All Dressed Up (Imp)