BOURNEMOUTH CHAMPIONSHP SHOW
ROUGH COLLIES 2007
JUDGE MRS A C HUTCHISON

Dog CC : 1452 MCDOWALL Mr & Mrs R Birkmyre Toast Master
Res Dog CC : 1422 GRAINGER, Miss A & HARRIS Mrs G Carriswillow Riot At Samhaven
Bitch CC : 1420 GRAINGER Miss A Samhaven Toast Of The Isles At Ribans
Res Bitch CC : 1399 BEDFORD Mr T & Mrs J Sachenda Say It With Roses
Best Puppy : 1414 COLLINS Mrs C & Mr N Jopium Touch Of Soul For Triburle
BEST OF BREED : 1452 MCDOWALL Mr & Mrs R Birkmyre Toast Master



Class 319 MPD (5 Entries) Abs: 2
1st: 1432 HUNT, Mrs H R & CORNISH Mrs P M Rifflesea Reply By Return
2nd: 1405 BROADHEAD Mr & Mrs Jashika Flash Harry
3rd: 1450 MAY Mrs T Maqueeba Double O Seven

Class 320 PD (4 Entries) Abs: 2
1st: 1414 COLLINS Mrs C & Mr N Jopium Touch Of Soul For Triburle
2nd: 1441 LLEWELLYN Mr & Mrs C Salsina Showstopper

Class 321 JD (5 Entries) Abs: 1
1st: 1467 SMEDLEY Mr J W & Mrs C A Antoc Ice n Fire
2nd: 1414 COLLINS Mrs C & Mr N Jopium Touch Of Soul For Triburle
3rd: 1391 AVERY Mrs L J Lynviews Lucas
Res: 1394 BAKER Mrs S Ladnar Doctor Kiss Kiss At Albakin

Class 322 MD (3 Entries) Abs: 0
1st: 1450 MAY Mrs T Maqueeba Double O Seven

Class 323 ND (5 Entries) Abs: 1
1st: 1441 LLEWELLYN Mr & Mrs C Salsina Showstopper
2nd: 1417 EMERY Mrs D Salsina Rough n Tumble
3rd: 1391 AVERY Mrs L J Lynviews Lucas
Res: 1394 BAKER Mrs S Ladnar Doctor Kiss Kiss At Albakin

Class 324 DD (4 Entries) Abs: 0
1st: 1407 BROADHEAD Mr & Mrs Gerian Sunshine
2nd: 1403 BOOTH Mr G H Mordros Blue Moon Rising
3rd: 1417 EMERY Mrs D Salsina Rough n Tumble
Res: 1391 AVERY Mrs L J Lynviews Lucas

Class 325 PGD (9 Entries) Abs: 2
1st: 1452 MCDOWALL Mr & Mrs R Birkmyre Toast Master
2nd: 1390 ATMORE Mr B J Danfrebek Soul Dust at Rantara JW
3rd: 1408 BROWN, Mr S & PAYNE Mrs N Carriswillow My First Wish
Res: 1475 WELDYCZ Mrs V Clynelish Local Hero
VHC: 1462 RAE Mrs S Samhaven Starmaker

Class 326 LD (10 Entries) Abs: 4
1st: 1422 GRAINGER, Miss A & HARRIS Mrs G Carriswillow Riot At Samhaven
2nd: 1431 HOWARD Miss S E Darahill Hufflepuff At Sablemyst
3rd: 1461 RAE Miss L Antoc Dark Moon Rising JW
Res: 1427 HODSON Mrs C M Cathbri Starlight Express
VHC: 1404 BRADSHAW Mrs S Magenta Simply Wicked At Yslann

Class 327 OD (4 Entries) Abs: 2
1st: 1435 JONES Mrs L D Erjon Eyeopener
2nd: 1433 HUNT, Mrs H R & CORNISH Mrs P M Rifflesea Romantic Affair

Class 328 MPB (8 Entries) Abs: 1
1st: 1415 CRONK Mrs V Chelborn Wish
2nd: 1451 MAY Mrs T Maqueeba Seventh Heaven
3rd: 1428 HODSON Mrs C M Rifflesea Repeat The Magic For Cathbri
Res: 1458 PLANK Mr & Mrs G Rayvel Revelayshon
VHC: 1456 PEARCE Miss M Saganan Mata Hari

Class 329 PB (8 Entries) Abs: 3
1st: 1440 LLEWELLYN Mr & Mrs C Salsina Sealed With A Kiss
2nd: 1393 AVERY Mrs L J Aaronwell Anne Marie at Lynviews NAF
3rd: 1416 CRONK, Mrs V & GRAINGER Ms A Samhaven Coast Of Chelborn
Res: 1442 LOADER Mr J F & Mrs A T Redola Stuck On You
VHC: 1438 LIST Mr C Jonrose Call Me Madam At Jenset

Class 330 JB (7 Entries) Abs: 3
1st: 1473 TAME Mrs V Rahlissa Aint Misbehavin
2nd: 1425 HAMILTON Miss K D Ladnar Specially For 'u' At Kiaminogue
3rd: 1387 AMES Mrs D L Sachenda Scarlet 'N' Silk of Vorda

Class 331 MB (4 Entries) Abs: 0
1st: 1393 AVERY Mrs L J Aaronwell Anne Marie at Lynviews NAF
2nd: 1451 MAY Mrs T Maqueeba Seventh Heaven
3rd: 1456 PEARCE Miss M Saganan Mata Hari


Class 332 NB (4 Entries) Abs: 0
1st: 1473 TAME Mrs V Rahlissa Aint Misbehavin
2nd: 1393 AVERY Mrs L J Aaronwell Anne Marie at Lynviews NAF

Class 333 DB (6 Entries) Abs: 3
1st: 1393 AVERY Mrs L J Aaronwell Anne Marie at Lynviews NAF
2nd: 1412 COLLINO Miss D M Imaginist Moon Echo

Class 334 PGB (8 Entries) Abs: 4
1st: 1426 HAYNE Mrs M Lusha Summer Night
2nd: 1429 HOFFMAN Mrs T Londer Sweet Love
3rd: 1402 BISHOP Mrs C A Atendus French Affair
Res: 1392 AVERY Mrs L J Lynviews Miss Daisy


Class 335 LB (11 Entries) Abs: 3
1st: 1399 BEDFORD Mr T & Mrs J Sachenda Say It With Roses
2nd: 1474 TORBET Mr & Mrs J Atendus French Souffle at Bowminster
3rd: 1455 PATTERSON Mr & Mrs M T Treeview Pursuit of Dream's JW
Res: 1430 HORSLEY Mr & Mrs C Pelido Silver Spirit
VHC: 1437 LEVERTON Mr A B Rhodabern Rose Royce

Class 336 OB (6 Entries) Abs: 0
1st: 1420 GRAINGER Miss A Samhaven Toast Of The Isles At Ribans
2nd: 1466 SMEDLEY Mr J W & Mrs C A Antoc Dolly Daydream
3rd: 1444 LOADER Mr J F & Mrs A T Salsina Love 'n Cherish With Gerian
Res: 1421 GRAINGER Miss A Shasam Sex Symbol At Samhaven
VHC: 1459 PLANK Mr & Mrs G Rayvel Rhianta

SMOOTH COLLIES
JUDGE
MRS P E M BAILEY

Dog CC : 1490 LISTER Mrs P E Ch Eridor Im Mr Blu At Newarp (Imp)
Res Dog CC : 1478 FORBES Mrs D A & Miss F L Pelghart Paint It Black At Willowhurst
Bitch CC : 1488 HAYWARD Mr T & Mrs B Foxearth Fire of Love at Lilymead
Res Bitch CC : 1485 GRIFFITHS Mrs I M G Alopex Out of the Blue
Best Puppy : 1492 PURVEY Mrs D Freejack Royal Knight
BEST OF BREED : 1490 LISTER Mrs P E Ch Eridor Im Mr Blu At Newarp (Imp)


Class 337 PD (4 Entries) Abs: 0
1st: 1492 PURVEY Mrs D Freejack Royal Knight
2nd: 1484 GRIFFITHS Mrs I M G Alopex Skymaster Blue
3rd: 1500 WALLIS Mrs D Freejack First Knight at Norfield
Res: 1479 GADD Mr D The Blacksmith At Chicnoir

Class 338 JD (1 Entries) Abs: 0
1st: 1500 WALLIS Mrs D Freejack First Knight at Norfield

Class 339 GD (1 Entries) Abs: 0
1st: 1502 WINTER, E A & UNWIN, S T Misses Sturtmoor Alexavier Odessy at Snowtrekka

Class 340 PGD (1 Entries) Abs: 0
1st: 1493 PURVEY Mrs D Norfield Silver Knight for Freejack

Class 341 LD (5 Entries) Abs: 1
1st: 1480 GADD Mr D Chicnoir Best Mate
2nd: 1499 TILLIER Mr M S Southcombe Set a Flame For Cromarty
3rd: 1501 WALLIS Mrs D Norfield Soul Mate
Res: 1491 LOADER Mrs G & Mr A Foxearth Flaming Star

Class 342 OD (3 Entries) Abs: 0
1st: 1490 LISTER Mrs P E Ch Eridor Im Mr Blu At Newarp (Imp)
2nd: 1478 FORBES Mrs D A & Miss F L Pelghart Paint It Black At Willowhurst
3rd: 1481 GADD Mr D Chicnoir Quartermaster

Class 343 PB (1 Entries) Abs: 0
1st: 1494 PURVEY Mrs D Freejack A Touch Of Magic

Class 344 JB (2 Entries) Abs: 1
1st: 1482 GAY Mr & Mrs R. C. Manordeifi Sapphire Mist At Yagane

Class 345 GB NO ENTRIES

Class 346 PGB (5 Entries) Abs: 1
1st: 1485 GRIFFITHS Mrs I M G Alopex Out of the Blue
2nd: 1495 ROBINSON Miss C Dawcher Dream Searcher
3rd: 1483 GIDDINGS Mrs K. J. Foxearth Gold Filligree
Res: 1477 COATES Mrs K E Starlight Spirit at Pencloda

Class 347 LB (2 Entries) Abs: 1
1st: 1476 BULLION (THE LATE), Mrs E & BULLION Ms C Foxearth Flame Of Love At Ostarain

Class 348 OB (3 Entries) Abs: 0
1st: 1488 HAYWARD Mr T & Mrs B Foxearth Fire of Love at Lilymead
2nd: 1496 ROBINSON Miss C Hilltarn Valentine JW
3rd: 1497 SEWELL, Mrs P & SEWELL Miss J Ch Foxearth Farris Via Lewarne